Aktywne kryteria wyszukiwania
Płock
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Płock - oferta noclegu w Płocku i okolice

Noclegi w Płocku

Aby zatrzymać się w Płocku czy to w celach służbowych czy rekreacyjnych nie ma konieczności by przemierzać całe miasto w poszukiwaniu noclegu. Baza wypoczynkowa, która koncentruje się głównie wzdłuż trasy Warszawa-Płock, pozwala na znalezienie kwatery w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych przecinających miasto (droga krajowa 60 i 62). Od jego wschodnich granic w pierwszej kolejności znajdziemy droższe propozycje hoteli i zajazdów, maksymalnie w obrębie 1,5 km od głównej trasy (ul. Płocka). Dzielnice na obrzeżach (Podolszyce Północne i Południowe) oferują najtańsze noclegi (pokoje prywatne), które sprawdzą się podczas podróży z dziećmi – spokojne okolice miasta, które oddalone są o 2-3 km od Ogrodu Zoologicznego. Im bliżej centrum, ceny noclegów wzrastają, szczególnie w kwaterach zlokalizowanych na terenach nadwiślańskich (ul. Słoneczna, Kolegialna 200-500 m od Wisły). Ścisłe serce miasta na „wysokim” prawym brzegu Wisły (Wzgórze Tumskie z katedrą i Zamkiem Książąt Mazowieckich) otaczają hotele o wyższym standardzie. Ich wybór sprawi, że w zasięgu 500 m będziemy mieli rynek i główny deptak (ul. Tumska), molo oraz Amfiteatr Płocki. W okolicy ul. Kazimierza Wielkiego znajdziemy kilka tanich pokoi, oddalonych o 300 m od Zalewu Sobótka (kąpielisko i wypożyczalnia sprzętów wodnych). Noclegi na obszarze lewobrzeżnego Płocka (ośrodki i domki letniskowe) graniczą z terenami Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, skąd najszybciej na trasę do Kutna (46 km) i do Łodzi (122 km).

Informacje o Płocku

Historyczna stolica Mazowsza oraz dawna stolica Polski. Miasto rodzinne Tadeusza Mazowieckiego. Płock leży na Pojezierzu Dobrzyńskim nad Wisłą. Malowniczo położony na wysokiej skarpie ośrodek, którego symbolami są Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, zamek książęcy (obecne opactwo benedyktynów) oraz Wzgórze Tumskie. To także duże centrum gospodarcze – szczególnie przemysłu paliwowo-energetyczny (siedziba koncernu naftowego ORLEN oraz PERN) i chemicznego. Wśród wielu innowacyjnych inicjatyw powstał Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. Miasto tętni także życiem kulturalnym – Amfiteatr Płocki, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna to miejsca warte odwiedzenia. Płock leży na styku dróg krajowych nr 60 i 62, w pobliżu Włocławka (50 km), Kutna (47 km) i Ciechanowa (82 km), w odległości 111 km do Warszawy. W pobliżu miasta przebiega autostrada A1 – węzeł „Kuto-Północ” 40 km od Płocka.

Weekend w książęcym mieście Płock

Wizytę w Płocku warto rozpocząć od spaceru po zabytkowym Starym Rynku, na którym znajduje się klasycystyczny ratusz. Ważne budynki znajdujące się w tym miejscu to Muzeum św. Faustyny, Dom Prasy mieszczący redakcje lokalnych gazet oraz Dom Darmstadt zamieszkiwany przez niemieckiego pisarza Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmana. Obecnie znajduje się w nim Informacja Turystyczna. Codziennie punktualnie o godzinie 12 i 18 z wieży ratuszowej rozbrzmiewa hejnał Płocka. Kolejnym ciekawym punktem na mapie miasta jest najstarszy kościół parafialny św. Bartłomieja tzw. fara płocka ufundowana przez króla Kazimierza Wielkiego. Ważną postacią dla Płocka jest także Bolesław Krzywousty, którego pomnik znajduje się na Placu Książęcym. Ulubionym miejscem spacerowym w Płocku jest ul. Tumska – miejski deptak prowadzący do Muzeum Diecezjalnego, Muzeum Mazowieckiego oraz Novekino. Ulica Tumska biegnie od Wzgórza Tumskiego w kierunku Placu Narutowicza do Nowego Rynku. Wspomniane Wzgórze Tumskie to cypel skarpy wiślanej o wysokości 52 m, na którym wzniesiono gród płocki. Malownicze widoki na pradolinę Wisły ze Wzgórza Tumskiego to niewątpliwy atut tego miejsca. Znajdująca się tam bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to najcenniejszy zabytek miasta, gdzie pochowano szczątki króla Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego oraz piętnastu książąt mazowieckich. Pozostałością po kolejnej ważnej budowli czyli zamku książąt mazowieckich są dwie baszty: Szlachecka oraz Zegarowa. Obecnie znajduje się tam Muzeum Diecezjalne. Wartym obejrzenia obiektem jest Małachowianka, czyli najstarsza w Polsce szkoła (ul. Stanisława Małachowskiego). Warty odwiedzenia jest także Miejski Ogród Zoologiczny założony w 1951 roku oraz Stadion im. Kazimierza Górskiego. Organizowany na ulicach Starego Miasta w Płocku Jarmark Tumski to okazja do spotkania z kolekcjonerami i wystawcami współczesnych i dawnych wyrobów rękodzieła artystycznego. Jarmark Tumski to impreza plenerowa z bogatym programem koncertów muzycznych rozlokowanych na kilku scenach Starego Miasta. Warto wybrać się także do oddalonego o 7 km Sierpca do Muzeum Wsi Mazowieckiej czy do zamku w Oporowie (41 km). Kilka kilometrów na wschód od Płocka rozciągają się lasy brwileńskie. Płock to także miejsce wyjątkowych festiwali i wydarzeń kulturalnych, wśród nich m.in. międzynarodowy festiwal muzyki elektronicznej AUDIORIVER, Polish Hip-Hop Festival, Vistula Folk Festival, impreza dla fanów muzyki niezależnej Summer Fall Festival czy dla fanów reggae Festiwal Reggaeland. Dla miłośników sportu odbywają się tu maratony rodzinne Lotto Poland Bike Maraton Płock oraz Półmaraton Dwóch Mostów.


Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.