Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Nysa - oferta noclegu w Nysie i okolice

Noclegi i wakacje - Nysa

Noclegi na terenie Nysy to odpowiedni wybór dla osób będących w podróży pomiędzy miejscowościami znajdującymi się na trasach przecinających to miasto (tj. droga krajowa nr 46 – Kłodzko-Częstochowa oraz 41 – Nysa-Prudnik-Trzebinia na granicy czeskiej). Nie ma tutaj jednego znacznie wyróżniającego się skupiska miejsc noclegowych, są one ulokowane w centrum, na osiedlu Podzamcze, Zamłynie oraz wzdłuż przebiegających pionowo głównych tras wyjazdowych. Część ofert znajduje się poza zachodnią granicą miasta (na terenie wsi Skorochów i Głębinów), tuż nad Jeziorem Nyskim. Rynek oraz jego zabudowę otacza od zachodniej strony ul. Piastowska, Szopena oraz Emilii Gierczak i w ich obrębie znajdziemy najdroższe noclegi. Wybór hoteli wokół rynku to okazja do zobaczenia w obrębie ok. 200-300 m ciekawych atrakcji (ratusz z wieżą widokową dla turystów, Piękna Studnia, Fontanna Trytona). Hotel przy ul. Grodzkiej zapewni komfortowy pobyt na ogrodzonym terenie niemalże w centrum miasta, a pobyt z dziećmi urozmaici przejazd ciuchcią turystyczną, której początkowy przystanek znajduje się ok. 300 m od hotelu (obok Kościoła Św. Jakuba, przechodząc obok muzeum). Do drogich dzielnic należy także Zamłynie (3,5 km od rynku), a do najtańszych – Średnia Wieś (ul. Krawiecka). Noclegi na północy miasta będą odpowiednie dla tych, którzy chcą oszczędzić czas i ominąć centrum - są położone blisko drogi nr 46, co pozwoli także na szybkie dotarcie nad Jezioro Nyskie (5 km na zachód). Tam znajdziemy większość agroturystyk oraz domków letniskowych (nawet 100 m od jeziora) i wiele letnich atrakcji (kąpielisko, rejsy, sporty wodne, wędkowanie).

Nysa – Opolszczyzna, Dolny Śląsk i Nyska Riwiera

Jedno z najstarszych miast na Śląsku, którego nazwa pochodzi od przepływającej tu rzeki Nysy Kłodzkiej. Pierwsze zapiski o Nysie pochodzą jeszcze z kroniki Jana Długosza. Nysa to miasto, gdzie urodzili się wybitny biochemik, laureat Nagrody Nobla - Konrad Bloch oraz Bernhard Grzimek - zoolog, założyciel Narodowego Parku Serengeti. Wyjątkowa architektura i malownicze położenie Nysy nad jeziorem Nyskim to atuty, które przyciągają wielu turystów. Nysa to także interesujący punkt startowy do zwiedzania Opolszczyzny – miasto położone jest na granicy Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej. Jezioro Nyskie leży na terenie Otmuchowsko-Nyskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, to tzw. Nyska Riwiera z piaszczystymi plażami i zapleczem turystycznym. Najbliższe większe miasto to Opole (55 km) oraz Paczków (25 km) – baza wypadowa do Czech.

Architektura Śląskiego Rzymu - Nysa

Piaszczyste plaże oraz czyste kąpieliska Jeziora Nyskiego stwarzają najlepsze na Opolszczyźnie warunki do pływania i uprawiania sportów wodnych. Dodatkowym atutem kąpieliska są roztaczające się widoki na Góry Opawskie i Rychlebskie Hory. Jezioro Nyskie doskonale nadaje się do uprawiania kajakarstwa, żeglarstwa czy pływania skuterami wodnymi. Atrakcyjne położenie stwarza także okazję do wędrówki szlakiem nizinnym. Szlak niebieski „Kopernikowski” rozpoczyna się przy fontannie Trytona w Nysie i biegnie do Otmuchowa. Prowadzi wałem Jeziora Nyskiego, okolicami pałacu w Siestrzechowicach i pałacyku myśliwskiego w Zwierzyńcu. Nyska Droga św. Jakuba to trasa licząca 106 km biegnąca od Głuchołazów do Skorogoszczy rozpoczyna się w Nysie przy Studni św. Jakuba. Nyska Droga św. Jakuba oferuje także wiele oznakowanych szlaków tematycznych. Zabytkowa architektura miasta sprawiła, że nadano mu miano Śląskiego Rzymu. W centrum nyskiego Rynku mieści się ratusz z 78-metrową wieżą ratuszową. Po przeciwnej stronie Rynku mieści się Piękna Studnia z barokową obudową oraz herbem Habsburgów znajdującym się na jej wierzchołku. Niedaleko znajduje się barokowa Fontanna Trytona wykuta w jasnym marmurze śląskim na wzór Fontana del Tritone w Rzymie. W samym centrum znajduje się także Bazylika Mniejsza św. Jakuba i św. Agnieszki - jedna z najcenniejszych budowli gotyckich na Opolszczyźnie. Dzwonnica stojąca obok bazyliki to miejsce, z którego codziennie o godzinie 12. wygrywany jest hejnał Nysy. Ciekawym obiektem jest barokowy Pałac Biskupi, w którym mieści się siedziba Muzeum Powiatowego w Nysie. Do dnia dzisiejszego zachowały się szczątki murów obronnych miasta. Śladem dawnych fortyfikacji dotrzeć można do dawnego dworu biskupiego, klasztoru czy Bramy Wrocławskiej. Przy linii średniowiecznych murów miejskich na rogu ul. Brackiej stoi XVIII -wieczny kościół św. Piotra i Pawła. Doskonale zachowana budowla barokowa jest cennym zabytkiem ze względu na dekoracje malarską braci Schefflerów. Ciekawym obiektem jest Dom Wagi Miejskiej, obecnie siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej. Poznanie najważniejszych zakątków miasta można urozmaicić przejazdem „Wesołą Ciuchcią”, która odwiedza najważniejsze punkty Nysy. Znajdujący się w Nysie na ul. Powstańców Śląskich Fort Wodny to element Twierdzy Nyskiej. Fort został udostępniony do zwiedzania przez turystów, mieści się tam także restauracja. W fortach Twierdzy Nyskiej odbywają się imprezy i rekonstrukcje wydarzeń historycznych. Poza Fortem Wodnym istnieje także Fort Regulicki oraz Bastion św. Jadwigi, w którym udostępniono sale wystawowe prezentujące historię tego miejsca.