Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kłodzko - oferta noclegu w Kłodzku i okolice

Baza noclegowa w Kłodzku

Kłodzko, jako węzeł komunikacyjny łączący miejscowości powiatu, jest odpowiednim miejscem na nocleg dla podróżujących po Kotlinie Kłodzkiej. Wybierając noclegi w centrum miasta, łatwo i szybko dostać się do Bystrzycy Kłodzkiej (18 km na południe), jadąc zarówno samochodem, jak i pociągiem. Większość obiektów znajdziemy po lewobrzeżnej stronie miasta (na malowniczych terenach pomiędzy Nysą Kłodzką a Kanałem Młynówka). Noclegi przy ul. Malczewskiego i Daszyńskiego oddalone są o 200-300 m od dworca PKP, a tym samym będą optymalne do zwiedzenia zespołu budowli w centrum miasta. Ul. Słowackiego (tutaj pensjonat) otacza dworzec, z okolic którego rozpoczyna się szlak turystyczny na Kłodzką Górę (762 m n. p. m. - Góry Bardzkie). Nocleg w hotelach i apartamentach w obrębie 300 m od ratusza (ulice Czeska i Braci Gierymskich), ułatwi zwiedzanie najważniejszych zabytków Kłodzka. Najtańsze miejsca noclegowe znajdziemy na południowy-zachód od Nysy Kłodzkiej i drogi krajowej nr 33 (łatwy dojazd na trasę), a także w północno-wschodnim rejonie – po prawej stronie ul. Śląskiej (zaciszna okolica, 500 m od Fortu Owcza Góra). Pobyt w Kłodzku pozwoli zwiedzić okoliczne uzdrowiska (15 km do Polanicy-Zdrój, 24 km do Dusznik-Zdroju), a w zimie może być bazą wypoczynkową do wyjazdu w okolice Stronia Śląskiego (otoczonego wyciągami i trasami narciarskimi).

Kłodzko – Ziemia Kłodzka i jej oblicza

Nad miastem góruje bastion Twierdzy Kłodzko - dobrze zachowany, oryginalny układ średniowiecznego miasta. To wyróżniający się zabytek pruskiej architektury militarnej. Twierdza ma długość 800 m w linii płn.-płd. oraz 400 m w linii wsch.-zach. W pobliżu gotycki most i ciekawa podziemna trasa turystyczna – to kolejne atrakcje Kłodzka - największego ośrodka turystycznego na Ziemi Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. To jedno z miast z wielowiekową historią (początki w X w.) i niezwykle różnorodną kulturą. W Kłodzku obok rozwiniętej turystyki funkcjonuje przemysł drzewny, odzieżowy oraz metalowy. Działają tu zakłady produkcyjne mebli oraz aparatury elektrycznej. Miasto leży w Kotlinie Kłodzkiej w Sudetach Środkowych, u podnóża Gór Stołowych. W mieście mają początek dwie drogi krajowe o nr 33 i 46. Kłodzko leży w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej (18 km), Polanicy-Zdrój (14 km) i Stronia Śląskiego (30 km).

Kłodzko – miasto trzech kultur

Zarówno usytuowanie miasta, jak i historyczne wpływy różnych kultur sprawiły, że w Kłodzku można spotkać cechy trzech kultur – polskiej, czeskiej oraz niemieckiej. Najznakomitszym zabytkiem w mieście jest twierdza bastionowa, zachowana w stosunkowo dobrym stanie, to element systemu obronnego z przełomu XVII/XVIII w. Największy wpływ na jej wygląd miał władca Prus Fryderyk II Wielki. Pięknym średniowiecznym zabytkiem jest most św. Jana na Młynówce. Gotycki most – jeden z 9 mostów łączących starówkę z Wyspą Piasek - często porównywany jest do mostu św. Karola w Pradze. Zdobią go figury świętych z XVIII w. Na terenie Wyspy Piasek znajduje się Kościół Matki Bożej Różańcowej. W centralnej części Kłodzka zbudowany został neorenesansowy ratusz ze średniowieczną wieżą według projektów niemieckiego architekta. Pod Starówką biegnie udostępniona do zwiedzania Podziemna Trasa Turystyczna (dł. 700 m). Prowadzi ona przez tunele i korytarze, dawniej wykorzystywane przez mieszkańców w celach militarnych i gospodarczych. Ekspozycje obejmują historię miasta i życie codzienne mieszkańców. W Kłodzku mieści się także 6 parków, więc jest ogromy wybór tras spacerowych. Sezon wakacyjny w Kłodzku otwiera Open Summer Festival. Do przybycia zachęcają nie tylko koncerty, ale także aktywności przybliżające historię i zabytki miejskie. W czasie Dni Twierdzy Kłodzkiej najważniejszym wydarzeniem jest rekonstrukcja legendarnej bitwy. Miłośników dwóch kółek zainteresuje maraton kolarski Klasyk Kłodzki odbywający się w maju.