Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kamień Pomorski - oferta noclegu w Kamieniu Pomorskim i okolice

  • 1

Oferta noclegów w Kamieniu Pomorskim

Noclegi w Kamieniu Pomorskim są chętnie odwiedzane nie tylko w sezonie letnim. Ze względu na to, że Kamień Pomorski jest uzdrowiskiem, znajdziemy tu wiele obiektów leczniczych, takich jak uzdrowisko, sanatorium czy szpital uzdrowiskowy. Mieszczą się one między ul. Szpitalną a Bankową. Bliżej rynku i Pałacu Biskupiego możemy natomiast wynająć pokój w obiekcie hotelowym przy ul. Gryfitów czy Wilków Morskich (również dobra lokalizacja do wypoczynku nad Zalewem), domkach letniskowych przy ul. Staromiejskiej czy dla wymagających w apartamentach przy ul. Mickiewicza. Tańsze zakwaterowanie znajdziemy nieco dalej od Katedralnego Osiedla, za to bliżej stacji kolejowej – pokoje gościnne i internat mieszczą się przy ul. Mieszka I czy Dworcowej. Zakwaterowania można szukać także w pobliskim Wrzosowie z licznymi domkami letniskowymi i kwaterami prywatnymi, Radawce (tutaj agroturystyki) czy Strzyżewku (ośrodki wypoczynkowe). Przechodzi przez Kamień droga wojewódzka nr 107, łącząca się z krajową trasą nr 3. Dojedziemy tu także drogą 103, a także koleją z Wysokiej Kamieńskiej i Szczecina.

Kamień Pomorski – Pobrzeże Szczecińskie i Zalew Kamieński

Miasto nad Zalewem Kamińskim i nad cieśniną Dziwny, która łączy pośrednio ośrodek z Morzem Bałtyckim (7 km). Początki tutejszej osady Wolinian sięgają IX w. Kamień Pomorski było ośrodkiem handlu – członek kupieckiego Związku Hanzy oraz biskupstwo protestanckie. Nazwa miejscowości wywodzi się od Głazu Królewskiego - wielkiego głazu narzutowego (wys. 3,5 m, obw. 20 m) w korycie rzeki Dziwny przy Wyspie Chrząszczewskiej, który był punktem nawigacyjnym. Osada była pierwszą znaną stolicą Pomorza, dzisiaj Kamień Pomorski to ośrodek turystyczny i uzdrowisko na Pobrzeżu Szczecińskim - w 1876 r. odkryto tu źródła solankowe – z licznymi zabytkami. Miasto leży przy drogach nr 103 i 107, w pobliżu Dziwnowa (15 km), Wolina (23 km) i Międzyzdrojów (40 km)

Kamień Pomorski – na historycznym szlaku Pomorza Zachodniego

Przyjeżdżają tu liczni kuracjusze, chcący skorzystać z dobroczynnego wpływu złóż torfu leczniczego i wód, takich jak solanki. Oprócz zbawiennego klimatu Kamień Pomorski szczyci się licznymi zabytkami, takimi jak zespół katedralny z najstarszą budowlą pobrzeża Bałtyku – cenną romańsko-gotycką katedrą św. Jana Chrzciciela z wirydarzem i barokowymi organami. Oprócz świątyni w skład Osiedla Katedralnego wchodzą także: renesansowy pałac biskupi, katedralna plebania, dom dziekana czy dom gminy protestanckiej. Także na Starym Mieście warto przyjrzeć się niektórym budynkom, takim jak barokowy kościół Wniebowzięcia NMP, gotycki ratusz czy Wolińska Brama, będąca obecnie siedzibą Muzeum Kamieni. Oprócz tego muzeum w miejscowości warto także odwiedzić Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej czy Kamieński Dom Kultury. Bliskość Zalewu Kamieńskiego gwarantuje natomiast dla aktywnych możliwość uprawiania sportów wodnych czy wędkarstwa. Warto zobaczyć także labirynt, którego trasa zbudowana jest z iglastych drzewek lub też wyruszyć na wędrówkę jednym ze szlaków turystycznych: czarnym „Do Królewskiego Głazu” czy niebieskim „Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim”. W Kamieniu Pomorskim odbywają się to także różne imprezy kulturalne i rozrywkowe: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej, Regaty na Zalewie Kamieńskim czy Bieg Niepodległości.