Noclegi w pobliżu plaży i kąpieliska w Białogórze
Plaża i kąpielisko w Białogórze
Położona na terenie Pomorza wieś Białogóra należy do chętnie odwiedzanych w lecie miejscowości turystycznych, kusząc gości swoją szeroką plażą z białym piaskiem, od którego pochodzi nazwa miejscowości, ciszą i spokojem nadmorskiej miejscowości, w której szum fal miesza się z zapachem lasów sosnowych. Plaża i kąpielisko w Białogórze to zdecydowanie największe atrakcje tej miejscowości znajdującej się w całości w Nadmorskim Obszarze Chronionego Krajobrazu.
Historia Białogóry
Ta niewielka nadmorska miejscowość pojawia się pierwszy raz w źródłach historycznych w 1414 roku, kiedy została wymieniona przez teksty krzyżackie, jako Weissenberg, czyli dosłownie po polsku Biała Góra. Jako Białogóra pojawia się w inwentarzu dóbr i dochodów biskupstwa włocławskiego z 1534 roku. Leżąc na terenie Pomorza, wieś przez lata należała do Prus, dopiero po II wojnie światowej, w 1945 roku została przyłączona do Polski, a jej oficjalną nazwę zatwierdzono w 1947 roku.
Lata 60. XX wieku to dla Białogóry czas rozwoju jako miejscowości letniskowej, docenianej ze względu na swoje położenie. Typowy nadmorski krajobraz z sosnami karłowatymi i wysokimi białymi wydmami przyciąga regularnie od tamtego czasu turystów, którzy szczególnie w latach 90. zyskali rozwijaną tutaj intensywnie infrastrukturę noclegową: kwater prywatnych i pensjonatów.
Plaża i kąpielisko
Wyjątkowo szeroka plaża o jasnym piasku położona wśród wydm jest zdecydowanie tym, co najbardziej cieszy turystów wybierających tę miejscowość jako cel letniego wypoczynku. Na plażę prowadzi zejście po schodach, można do niej także dojechać wynajętą niedrogo furmanką, jeśli mamy więcej bagażu rodzinnego. Lasy, morze, wydmy i położony na północ od Białogóry rezerwat przyrody o wyjątkowych terenach torfowych sprawiają, że jest to wyjątkowo urokliwe miejsce na wypoczynek.
Dla turystów chętnych do bardziej aktywnych form spędzania wakacji przygotowano mnóstwo ścieżek rowerowych i spacerowych pozwalających zwiedzić najbliższą okolicę. Wyznaczone są też tutaj szlaki turystyczne prowadzące na dłuższe wyprawy do Dębek oddalonych o 10 kilometrów, miejscowości Stilo – do której mamy już 20 kilometrów do pokonania czy nawet Łeby położonej w odległości 35 kilometrów.
Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!