Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum i galerii rodziny Konarzewskich w Istebnej

Muzeum i galeria rodziny Konarzewskich w Istebnej

Muzeum Prywatne i Galeria Rodziny Konarzewskich to muzeum w Istebnej, umiejscowione na terenie dawnej kolonii artystycznej i osady zwanej Bucznik. Muzeum zostało założone w 1930 roku i od tego momentu eksponuje i pozwala zapoznać się turystom z niezwykłą twórczością przede wszystkim Ludwika Konarzewskiego seniora żyjącego w latach 1885-1954, jego syna Ludwika juniora i synowej - Joanny Konarzewskiej, ale także kilku innych członków rodziny, którzy zostawili po sobie dorobek artystyczny.

Rodzina artystyczna

Ekspozycja wystawiona w muzeum posiada wiele cennych unikatów zarówno rzeźbiarskich (szczególnie autorstwa Ludwika seniora i Ludwika juniora), malarskich (również w wykonaniu ojca i syna, ale także Iwony i Antoniego Konarzewskich), ceramicznych (Marii Konarzewskiej - Wszołek), a nawet tkackich (czym z pasją zajmowała się Jadwiga Konarzewska - Patykiewicz). Podobno tego typu eksponatów w muzeum jest ponad 500, co sprawia, że jest to jedno z największych muzeów dzieł sztuki zgromadzonych w jednym miejscu.

Miejsce sztuki

Muzeum oraz Galeria są jedynymi pozostałościami po szerokiej działalności Ludwika Konarzewskiego w okolicy Istebnej. Reszta rodzinnego dziedzictwa w postaci pensjonatu, szkoły rzemiosła artystycznego i pięknej, drewnianej kaplicy uległa zniszczeniu wskutek pożarów. Dlatego też muzeum to jest ostatnim budynkiem i ostatnią możliwością zapoznania się z ciekawą, rodzinną sztuką - bo nieczęsto zdarza się, że sztuka tworzona przez pokolenia w tej samej formie potrafi przetrwać do dnia dzisiejszego. Oprócz interesującej sztuki warto zwrócić uwagę na architekturę muzeum, a także znajdującą się w pobliżu drewnianą kaplicę, która została zbudowana w 1923 roku na pamiątkę powrotu rodziny Konarzewskich z Sybiru. Muzeum zostało stworzone przez rodzinę Konarzewskich, a ponadto przez te wszystkie lata pozostaje w rękach tej rodziny.

Godziny otwarcia

Muzeum czynne jest codziennie, jakkolwiek w celu zobaczenia eksponatów warto jest uprzednio skontaktować się z pracownikami muzeum pod numerem komórkowym 506 444 211. Zarówno dla grup zorganizowanych, jak i indywidualnych wstęp do muzeum jest wolny.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum i galerii rodziny Konarzewskich w Istebnej