Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Baśniowego szlaku w Suwałkach

Baśniowy szlak w Suwałkach

Łącznie ponad 250 kilometrów do przejechania, 7 miejscowości i 7 baśniowych wiosek poświęconych tematyce bajek Marii Konopnickiej. Suwalszczyzna oferuje liczne atrakcje nie tylko dorosłym turystom, ale także najmłodszym podróżnikom, szykując dla nich kilka specyficznych wiosek, które wyglądają jak wyjęte z kart książek.

Siedem wiosek

Baśniowy szlak składa się z siedmiu tajemniczych, bajecznych wiosek ulokowanych kolejno w: Suwałkach, Nowej Wsi, Kopcu, Puńsku, Bakałarzewie, Rutce Tartaku i Sejnach. Każda wioska jest unikatowa, opowiada historię z innej bajki i oferuje zupełnie inne atrakcje. Przykładowo wioska w Suwałkach to Zaułek Krasnoludków, który zlokalizowany jest tuż obok Muzeum Marii Konopnickiej. Animatorzy zajmujący się obsługą zaułka przedstawią dzieciom historię prosto z kart bajki o siedmiu krasnoludkach. Na najmłodszych czekają też takie atrakcje jak plac zabaw z karuzelą, lustra zniekształcające i królewski tron, gdzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Wioski są rozrzucone po całej Suwalszczyźnie, nie leżą blisko siebie. Aby zobaczyć każdą z nich trzeba przebyć trasę około 250 kilometrów, dlatego takie wycieczki Baśniowym Szlakiem organizowane są zwykle na cały dzień. Godziny wejść do Zaułka Krasnali i do każdej innej bajkowej wioski są z góry ustalone, a sama zabawa z animatorem trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. Można też wejść samemu, ale wtedy ominą nas wszelkie przygotowane z góry atrakcje.

Znaczenie turystyczne

Każda z wiosek to unikatowe i oddzielne atrakcje, które skierowane są najmłodszych. Z tego względu ze szlaku korzystają głównie zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne, korzystając z możliwości, jakie daje nauka przez zabawę. Turystyczne znaczenie Baśniowego Szlaku wzrasta natomiast w miesiącach wakacyjnych, gdy wioski odwiedzane są przez turystów indywidualnie, przybywających tu wraz ze swoimi małymi pociechami. Wśród atrakcji nie zabraknie z pewnością opowiadania bajek, grania na różnych instrumentach, uczenia się literek, zabaw ze zwierzętami (w tym poznawania zwierząt gospodarskich), torów przeszkód, parków linowych czy podróży kolejką. Takie grono atrakcji sprawia, że dzieci (ale i dorośli!) z pewnością nie będą się nudzić, a jeśli dopisze pogoda, spędzą ten czas razem na aktywnej zabawie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://basniowyszlak.pl

Polecane obiekty w pobliżu Baśniowego szlaku w Suwałkach