Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kudowa-Zdrój

Nocleg w Kudowie-Zdrój

Obiekty noclegowe w okolicy Kudowy-Zdrój można spotkać już przed wjazdem do centrum miasta, jadąc od strony północno-wschodniej z Radkowa oraz Dusznik-Zdroju (drogą krajową nr 8). Pokoje na obrzeżach Kudowy mogą zapewnić nocleg tym, którzy nieco spóźnią się z rezerwacją kwatery w centrum, szczególnie w sezonie letnim. Miłośnicy gór, spośród agroturystyk i pensjonatów, mogą wybrać te, które będą najbliżej szlaków pieszych na najwyższy szczyt Gór Stołowych (Szczeliniec Wielki – 919 m n.p.m.), w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych. Centrum Kudowy-Zdrój daje największy wybór spośród propozycji noclegowych. Wzdłuż ul. 1 Maja, praktycznie w obrębie każdej jej przecznicy znajduje się ośrodek wypoczynkowy (oferujący idealne noclegi dla większej grupy) lub apartament (dla rodziny). Ta część uzdrowiska charakteryzuje się najdroższą ofertą noclegową (wille i pensjonaty), lecz za ich wyborem przemawia możliwość skorzystania z kompleksu zabiegów, z także bliska odległość do Parku Zdrojowego i Pijalni Wód (500-800 m). Tańsze oferty schronisk i domków, można spotkać w południowej części miasta, za ul. Zdrojową, którą od stacji PKP dzieli 700 m. Stąd także blisko do Czech (7 km do miejscowości Náchod, z którego łatwo dojechać do tzw. Skalnego Miasta w Adršpach).

Informacje o Kudowie-Zdrój

Zabytkowe, dawne uzdrowisko ciekawie położone wśród Sudetów na Ziemi Kłodzkiej. Jeszcze w XIX w. uznana za uzdrowisko i była pierwszym ośrodkiem dla chorych na serce na terenie ówczesnych Niemiec. Tu mieści się najpiękniejsza polska pijalnia wód źródlanych na Śląsku mieszcząca się u stóp Góry Parkowej. Malownicze położenie, bliskość granicy czeskiej oraz noclegi w przystępnych cenach to nie jedyne atuty, jakimi może poszczycić się uzdrowisko Kudowa-Zdrój. W pobliżu działa Muzeum Kultury Ludowej Podgórza Sudeckiego w Psążnej oraz w Czermnej można zobaczyć unikalne rękodzieło, czynną cały rok ruchomą szopkę z 250 postaciami. Miasto położone jest 4 km od przejścia granicznego, 57 km od Wałbrzycha i 37 km od Kłodzka.

Na szlaku ginących rzemiosł i wśród palm w Pijalni Wód

To wyjątkowe uzdrowisko w pierwszej kolejności warto odwiedzić ze względu na zaliczany do zabytków XVIII-wieczny Park Zdrojowy o powierzchni prawie 13 ha. Oprócz kuracjuszy Kudowę odwiedzają chętnie turyści, ponieważ rezerwując tutaj noclegi, można wygodnie wybrać się w Góry Stołowe. Ze szczytu Szczelińca (919 m n.p.m.) rozpościera się przepiękny widok na całą panoramę Sudetów. Kaplica Czaszek to najbardziej znana atrakcja w mieście. Jej wyjątkowość podkreśla fakt, że na terenie Europy znajdują się tylko 3 takie kapliczki (wyłożone ludzkimi czaszkami i kośćmi). Dwie pozostałe są w Czechach. W dzielnicy Czermna znajduje się Muzeum Rzemiosł na szlaku ginących zawodów. W drewnianych chatach można zobaczyć, jak dawniej wyglądała praca garncarzy, kowali i innych prawie już niespotykanych rzemieślników. Uroczyście obchodzonym wydarzeniem każdego roku są Festiwale Moniuszkowskie, kiedy to wybrzmiewają głównie dzieła Stanisława Moniuszki – ojca polskiej opery. Muzeum Zabawek „Bajka” zawiera liczne zbiory zabawek, z których najstarsze pochodzą ze starożytności. Obiekt jest czynny przez cały rok.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.