Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kwidzyn - oferta noclegu w Kwidzynie i okolice

  • 1

Miejsca noclegowe w Kwidzynie

W Kwidzynie na turystów czeka szeroka baza noclegowa. W mieście mamy znaczny wybór wśród hoteli – kilka w centrum, w okolicach Muzeum Zamkowego – przy ul. Braterstwa Narodów, Mikołaja Kopernika czy 11 Listopada, a także przy ul. Hallera (niedaleko szpitala) i Polnej (blisko Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji). Turyści, którzy chcą pozwiedzać miasto mogą wybrać kwatery prywatne, zajazdy lub pensjonaty – te także są blisko centrum: przy Spacerowej, niedaleko dworca – na ul. Kościuszki czy przy drodze krajowej nr 55, co jest dobrą opcją dla zmotoryzowanych, zatrzymujących się tu tylko przejazdem lub osób, mających w planach uprawianie jeździectwa w Miłosnej. Osoby bardziej wymagające mają także do dyspozycji apartamenty przy ul. Młynarskiej i 11 Listopada. Ci, którzy chcą odpocząć od miejskiego gwaru, mogą odpocząć w agroturystykach, zlokalizowanych w pobliskich miejscowościach, takich jak Rakowiec, Grabowo czy Wandowo. Przez Kwidzyn przechodzi droga krajowa nr 55 i wojewódzka 521 czy 532. Dojedziemy tu także autobusem PKS np. z Gdańska, Płocka czy Poznania.

Kwidzyn – krzyżackie warownie na Pomorzu

Zabytkowe miasto na Pomorzu nad rzeką Liwią, którego początki sięgają IX w. Okres rozkwitu Kwidzynia od XIII w. miał miejsce za czasów panowania Krzyżaków. Z tego czasu pozostały tu do dziś wyjątkowe zamek oraz konkatedra św. Jana Ewangelisty. Uważne oko turysty znajdzie tu wiele niespodzianek. Jak chociażby kaplicę w ogromnej katedrze, w której mieści się nagrobek właściciela ze swoimi trzema żonami oraz rzeźba przedstawiająca go w miłosnym uścisku z kobietą – wokół nich o zbawienie grzesznika modlą się żarliwie klęczące postacie. Albo też najdłuższy na świecie ganek czy największa na terenie państwa krzyżackiego wieża-latryna. Współczesny Kwidzyn to ośrodek turystyczny na Szlaku Zamków Gotyckich oraz ośrodek przemysłowy z działającą na terenie miasta Specjalną Strefą Ekonomiczną. Kwidzyn położony wśród dużych kompleksów leśnych w Dolinie Kwidzyńskiej. Miasto leży przy drodze nr 55, w pobliżu autostrady A1, w pobliżu Grudziądza (35 km), Malborka (40 km), Starogardu Gdańskiego (55 km), w odległości 98 km od Torunia i 103 km od Gdańska.

Kwidzyn – stolica Pomezanii

Osada była stolicą historycznej krainy zamieszkanej przez pruskie plemię – Pomezanów, po czym zniszczona i założona ponownie przez krzyżaków, którzy zbudowali tam Stary Zameczek – w tym miejscu stoi teraz zamek kapituły pomezańskiej, wzorowany na krzyżackim budownictwie. To właśnie tutaj zobaczymy charakterystyczną wieżę, która połączona jest z najdłuższym na świecie gankiem, składającym się z arkad mających wysokość kilkunastu metrów. W zamku mamy okazję także odwiedzić muzeum, zawierające eksponaty etnograficzne, przyrodnicze, archeologiczne i dotyczące historii sztuki. Warto także zobaczyć konkatedrę św. Jana Ewangelisty, gotycki kościół z XIV w., największy w kwidzyńskim powiecie. Są w nim bowiem cenne freski na chórze wschodnim (z ok. 1520 r.) oraz groby trzech wielkich mistrzów krzyżackich, znalezione podczas poszukiwania ciała błogosławionej Doroty z Mątów, według legendy zamurowanej w posadce katedry. Warto wiedzieć, że jest ona pierwowzorem zamurowanej w wieży Aldony z dzieła „Konrad Wallenrod” Adama Mickiewicza. Atrakcją dla aktywnych jest Miłosna – tereny rekreacyjne, na których można uprawiać jeździectwo, zapoczątkowane tu jeszcze przez Fryderyka II Wielkiego. W mieście wiele się dzieje – są tu organizowane liczne wydarzenia i imprezy, takie jak Zlot VW Garbusa, Dni Kwidzyna, Indywidualne Mistrzostwa Kwidzyna w Boules czy Szałamaja – jeden z najstarszych festiwali harcerskich w kraju.