Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Belwederka w Słupsku

Belwederek w Słupsku

Chcąc dokładnie zwiedzić cały Słupsk nie należy pominąć zabytku, którym jest Mały Ratusz, czyli Belwederek. Ten obiekt mieszkańcy nazywają również Nowym Ratuszem, bądź też Pałacykiem Pod Blachą.

Liczni właściciele

Budynek został wybudowany w 1866 roku. Natomiast inicjatorem oraz głównym inwestorem tego przedsięwzięcia był bankier Levy Friedlander. Jednak niewiele ponad dwadzieścia lat później, dokładnie w 1887 roku, budynek został sprzedany adwokatowi Hermannowi Jacoby. Okazuje się, że to również nie był ostateczny właściciel Belwederku. Na przełomie XIX oraz XX wieku nowym zarządcą obiektu stało się Zrzeszenie Spółdzielni Rolniczych w Stolpie-in-Pommern. Jednak i to zrzeszenie nie zagościło w budynku zbyt długo. Zaraz po niej stacjonowała w tym miejscu miejsca przychodnia.

Czasy współczesne, czyli sam początek XXI wieku, przyczyniły się do przeprowadzenia gruntownego remontu. W tym czasie zdecydowano się także na to, by wyposażyć i wyremontować cały budynek w taki sposób, by mogły mieścić się w nich lokale biurowe. W tym czasie zmieniono pewne elementy, ale również odrestaurowano wnętrza oraz fasadę budynku. Kluczową zmianą na pewno była wymiana dachu na blachę. To właśnie dlatego przyjęła się potoczna nazwa Pałacu Pod Blachą. Od 2003 roku znajduje się w tym miejscu kilka wydziałów Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Mały Paryż

Budynek Belwederku, lub jak kto woli Pałacyku pod Blachą, można znaleźć w sposób niezwykle łatwy, ponieważ Pałacyk znajduje się przy Placu Zwycięstwa, gdzie znajduje się także ratusz miejski. Jest to obiekt w stylu secesyjnym, dlatego warto zwrócić na niego szczególną uwagę. Ciekawostka jest, że przyjęło się nazywać Słupsk małym Paryżem. Jest to spowodowane tym, że wiele zabytków znajduje się bardzo blisko siebie, a do nich prowadzą promieniście rozłożone ulice, podobnie jak w Paryżu.

Polecane obiekty w okolicy Belwederka w Słupsku