Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Myślenice - oferta noclegu w Myślenicach i okolice

  • 1

Baza noclegowa Myślenic

Większość obiektów noclegowych miasta znajduje się w części turystycznej Myślenic, jaką jest dzielnica Zarabie. Po prawej stronie Raby zlokalizowane są przede wszystkim kwatery prywatne przy ul. Parkowej. Od tej ulicy aż do Zdrojowej mieszczą się także hotele, ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty. To dobra lokalizacja dla wszystkich, którzy chcą korzystać z uroków rzeki Raby, parku miejskiego i szlaków przy górze Chełm (2 km dalej). Ośrodek wypoczynkowy i kwaterę prywatną znajdziemy także przy drodze nr 7, tuż po drugiej stronie Raby. Bliżej centrum i historycznego rynku jest także hostel i domek do wynajęcia, co może być dobrą opcją dla osób, które chcą się przede wszystkim skupić na zwiedzaniu miasta. Hostel tuż przy krajowej drodze nr 7 może być też dogodny dla tych, którzy chcą tylko przenocować w Myślenicach, a zwiedzać pobliski Kraków czy Wieliczkę. Przez miejscowość przebiega droga krajowa nr 7 – w tym miejscu część Zakopianki. Zaczyna się tu także trasa wojewódzka nr 967. Dojedziemy do miasta autobusami PKS czy licznymi busami z Krakowa, Kasiny Wielkiej czy Zakopanego.

Myślenice – Małopolskie szlaki

Bywał tu Władysław Jagiełło, królowa Jadwiga, cesarz niemiecki Zygmunt Luksemburski a Mikołaj Rej napisał tu dzieło „Żywot człowieka poczciwego”. Myślenice leżą w Małopolsce nad rzeką Rabą. Pierwsze osady powstały tu jeszcze w czasach pogańskich, a miasto wraz z rynkiem ulokowano w 1458 r. Obecnie Myślenice przyciągają turystów zróżnicowanymi szlakami turystycznymi, kąpieliskiem na Zarabiu i zabytkową zabudową miasta. Miasto leży przy trasie nr 7 (odcinek tzw. Zakopianki), w pobliżu Krakowa (36 km), Rabki-Zdroju (36 km), Nowego Targu (54 km) i Nowego Sącza (74 km).

Myślenice – miasto Myślimira

Przypuszcza się, że założycielem osady był Myślimir – to staropolskie imię męskie mogło oznaczać tego „kto obmyśla pokój”. Miasto rozwijało się od XIII w., kilkakrotnie podupadając. Teraz jednak jest ciekawym turystycznie miejscem, szczególnie dla fanów sportu. Znajdują się tu liczne szlaki rowerowe, w tym trasa downhillowa, która wchodzi w skład Pucharu Polski, piesze szlaki do Palczy, na Luboń Wielki czy Lanckoronę oraz narciarskie trasy z góry Chełm z koleją krzesełkową jedną z najdłuższych w Polsce. Częścią turystyczną miasta jest Zarabie z parkiem, kąpieliskiem na rzece, otwartym basenem letnim, skateparkiem i halą widowiskowo-sportową. Rzeka Raba to także miejsce dla wędkarzy, którzy mogą tu zapolować na pstrąga. Najważniejszym punktem miasta jest rynek ze studnią w kształcie fontanny i murowanymi kamienicami, z których najstarsza pochodzi z XVIII w. Wart zobaczenia jest kościół Narodzenia NMP z obrazem Matki Boskiej Myślenickiej, który powstał w Rzymie w XVI w. i należał do papieża Sykstusa V. Ciekawy jest także Dom Grecki, który gościł wielu ormiańskich kupców, zwanych wtedy Grekami – mieści się tam Muzeum Regionalne. Będąc w mieście, można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach sportowych i imprezach, takich jak Myślenicki Festiwal Lata z koncertami sławnych zespołów, ekstremalny bieg Runmageddon, Rajd Żubrów – jedna z najstarszych imprez samochodowych w Polsce czy Międzynarodowe Małopolskie Spotkanie z Folklorem.