Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Żaby w Kudowie Zdroju

Noclegi w okolicy Muzeum Żaby w Kudowie Zdroju

Muzeum Żaby w Kudowie Zdroju

Kudowa Zdrój to wspaniała miejscowość wypoczynkowa, gdzie można nie tylko miło spędzić czas, ale również skorzystać na tym zdrowotnie. Kudowa jest znanym uzdrowiskiem, gdzie chętnie przyjeżdżają kuracjusze z całej Polski. Jednak to także miejscowość, gdzie można znaleźć wiele ciekawych atrakcji dla turystów, w tym bardzo ciekawym miejscem jakim jest Muzeum Żaby.

Muzeum płazów bezogonowych

Muzeum znajduje się przy ulicy Słonecznej i jest miejscem, które z pewnością zaciekawi nie tylko dzieci, ale także dorosłych. W miejscu tym można zobaczyć około 3000 eksponatów, każdy z nich ma jakieś powiązanie z żabą. Niektóre rzeczy tylko minimalnie kojarzą się z żabami, ale i dla nich znalazło się tu miejsce. Eksponaty są wykonane z plastiku, metalu, drewna, gumy i innych materiałów. Wśród najciekawszych eksponatów można znaleźć mydelniczkę, broszkę, skarbonkę czy okulary do pływania.

Różnorodność eksponatów

Poza takimi eksponatami można tu zobaczyć różne gatunki żab zanurzone w formalinie, a także rozmaite tablice na których przedstawiono szkielety różnych gatunków żab z całego świata. Dzięki temu można zapoznać się z ich anatomią i życiem przedstawionym w ciekawy i interesujący sposób. Można tu zobaczyć żaby pochodzące z różnych rejonów świata. To bardzo barwne miejsce, które zachwyci niejednego turystę.

Muzeum Żaby należy do Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych i zostało otwarte w 2002 roku. Jest pierwszym muzeum w Polsce poświęconym w całości żabom. Znajduje się tuż obok Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych. Celem placówki jest zapoznanie ludzi z różnymi gatunkami żab, a także przybliżenie im wiedzy o ochronie tych niezwykłych płazów. Muzeum nieustannie się powiększa, każdy kto ma jakikolwiek eksponat powiązany z żabami, może go oddać dobroczynnie dla muzeum.

Zwiedzanie

Muzeum jest otwarte od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 9.00 – 16.00 (styczeń-kwiecień oraz październik- listopad), 9.00 – 17.00 (maj-wrzesień), 9.00 - 15.00 (grudzień). W święta placówka jest nieczynna. Wstęp do Muzeum Żab jest bezpłatny.

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Żaby w Kudowie Zdroju