Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Międzybrodzie Bialskie - oferta noclegu w Międzybrodziu Bialskim i okolice

Noclegi w Międzybrodziu Bialskim

Położenie nad Jeziorem Międzybrodzkim, na zboczach trzech szczytów Beskidu Małego zdeterminowało powstanie bazy noclegowej Międzybrodzia Bialskiego przyjmującej turystów o każdej porze roku. Pokoje gościnne i kwatery prywatne to najczęściej spotykane obiekty noclegowe, które charakteryzuje niesamowity klimat (np. nocleg w góralskiej chatce) oraz położenie w pobliżu tras i wyciągów narciarskich oraz obszarów rekreacyjnych nad jeziorem, a wszystko w niedalekiej odległości od pełnego życia centrum miejscowości. Jadąc od strony Kęt czy Bielska-Białej, ok. 2,5 km przed centrum dominują obiekty, gdzie ceny będą najwyższe. To miejsca polecane dla rodzin z dziećmi, gwarantują spokojny i bezpieczny pobyt na ogrodzonych posesjach z parkingami i placami zabaw. Zmierzając główną ulicą na południe, baza noclegowa zaczyna zmieniać swój charakter – na  skupisko kwater prywatnych (wokół potoku Ponikiew) oraz domków i ośrodków wypoczynkowych (tuż nad lewym brzegiem jeziora). Te ostatnie oferują dosyć przystępne ceny, spory zapas miejsc oraz wiele form wypoczynku (możliwość wędkowania, pole golfowe, baseny, boiska). Noclegi na południowych krańcach wsi będą odpowiednie dla amatorów narciarstwa, choć droga wojewódzka nr 948, prowadzi przez całą miejscowość aż do Międzybrodzia Żywieckiego, ułatwi to dojazd do Góry Żar (ośrodek narciarski – kolejki, wyciągi, tor saneczkowy), która znajduje się 7 km od Międzybrodzia Żywieckiego. To także świetna baza na wyjazd do Żywca, który położony jest 16 km na południe.

Międzybrodzie Bialskie – śląskie letnisko w Beskidzie Małym

Malownicza wioska odnotowana w kronikach już w XVII i XVIII w. Nazwa Międzybrodzia Bialskiego wywodzi się zapewne od „brodzenia” po płynącej tędy rzece Soła. Współczesne Międzybrodzie to ośrodek sportów wodnych oraz turystyczna miejscowość położona nad Jeziorem Międzybrodzkim w Beskidzie Małym. Tu znajduje się punkt startowy wielu górskich szlaków - w pobliżu znajduje się Góra Żar (761 m n.p.m.), Magurka Wilkowicka (909 m n.p.m.), Czupel – najwyższy szczyt Beskidu Małego (930 m n.p.m.) czy Chrobacza Łąka (822 m n.p.m.). Jezioro Międzybrodzkie odgrywa rolę rekreacyjno-sportową – dobra infrastruktura turystyczna zapewnia wypożyczalnie sprzętu wodnego, place zabaw, przystanie oraz piaszczyste plaże. Międzybrodzie Bialskie usytuowane jest przy drodze wojewódzkiej nr 948, w odległości 16 km od Żywca, 19 km od Bielska-Białej, 29 km od Wadowic oraz 80 km od Krakowa.

Weekend nad Jeziorem Międzybrodzkim

Pięć wieków historii wsi, która była niegdyś jednym z bogatych księstw oświęcimskich, dziś zawiera się w interesujących zbiorach kościoła farnego – kościół św. Marii Magdaleny z 1863 r. Posiada on cenne obrazy, wśród nich najstarszy to późnorenesansowy wizerunek Świętej Trójcy z przełomu XVI i XVII w. Międzybrodzie Bialskie to miejscowość typowo turystyczna, która dzięki swojemu położeniu sprzyja aktywnościom fizycznym. Położona na brzegu Jeziora Międzybrodzkiego jest ceniona przez wielbicieli sportów wodnych. Blisko znajduje się Góra Żar położona w Międzybrodziu Żywieckim. To szczyt Beskidu Małego, po jego wschodniej stronie znajduje się ośrodek narciarski. Kolejną atrakcją oferowaną w tym miejscu są loty paralotnią właśnie z Góry Żar. W Międzybrodziu Bialskim mają swój początek 3 szlaki turystyczne: na Nowy Świat, na Magurkę Walicką i do Łodygowic. Mimo, że Międzybrodzie leży na drugim krańcu Polski to w lipcu jest tu obchodzony Dzień Morza. Odbywające się nad brzegiem jeziora święto obfituje w wiele zabaw i atrakcji m. in. Ogólnopolskie Regaty Żar.