Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Szczawnica

Gdzie znajdziemy nocleg w malowniczej Szczawnicy?

Jadąc ulicą Główną, od strony Krościenka, aż do centrum miasta i dalej ul. Szalaya, znajdziemy wiele obiektów, oferujących w pięknie położonej Szczawnicy nocleg w średniej cenie około 40 zł. Do wyboru są liczne kwatery prywatne i pokoje gościnne, stanowiące 50% całej bazy noclegowej. W okolicy Palenicy przenocujemy za nieco wyższą kwotę, ale wyjazd koleją czy szlak Drogą Pienińską będziemy mieć w zasięgu wzroku. W części uzdrowiskowej zaś, w otoczeniu zacisznych parków i historycznego placu Dietla, na ulicach Zdrojowej, Park Górny czy Połoniny wyszukamy pokój w jednym z sanatoriów (takich jak Hutnik, Papiernik czy Budowlani). Sezon noclegowy w Szczawnicy trwa cały rok – jednak o lokum szczególnie trudno w czasie ferii (sezon narciarski). Dojazd do miasta ułatwia dobrze rozwinięta sieć busów. Stacje kolejowe w okolicy znajdują się w Nowym Sączu i Nowym Targu.

Informacje o Szczawnicy

Okno na Pieniny i Beskid Sądecki – Szczawnica – to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości turystycznych w Małopolsce. Dolina Grajcarka, w której jest zlokalizowana, rozdziela dwa malownicze górskie pasma, a miasto leży na wysokości 430-560 m n.p.m. w pobliżu granicy ze Słowacją. Nazwa Szczawnica wywodzi się od kwaśnych wód mineralnych, zwanych szczawami, dzięki którym miasto rozkwitło jako uzdrowisko w XIX wieku. Korzystny mikroklimat oraz wyjątkowe walory przyrodniczo-krajobrazowe okolicy sprawiają, że miasto tętni życiem i przyciąga miłośników gór, którzy mogą tu znaleźć noclegi w pensjonatach, hotelach, a także prywatnych gospodarstwach agroturystycznych. Szczawnica leży 10 km od Krościenka nad Dunajcem i ok. 2 km od granicy słowackiej. Do Nowego Targu jest stąd 37 km, a do Nowego Sącza 52 km.

Pieniny i Dunajec, czyli jak spędzić czas w Szczawnicy?

Szusowanie na oświetlonym stoku, zdobycie Trzech Koron, Sokolicy lub też innego szczytu Pienin to nie jedyne atrakcje okolicy. Warto polecić spacery po Parku Zdrojowym bądź też pieszą lub rowerową wycieczkę Drogą Pienińską do Czerwonego Klasztoru. Popularną atrakcją Szczawnicy są też spływy tratwami Przełomem Dunajca z Pienińskimi Flisakami. Trasa ma 18 km, a różnica wysokości rzeki to aż 36 m. W ciągu 2-3 godzin na drewnianej tratwie zobaczymy jedną z najpiękniejszych w Europie dolin rzecznych otoczonych wysokimi ścianami skał (tzw. wapienie pienińskie), które zachwycają o każdej porze roku. W pobliżu Szczawnicy zlokalizowane są także wyjątkowe rezerwaty przyrody – Wąwóz Homole (ok. 6 km od centrum miasta) czy Rezerwat Biała Woda (ok. 9 km od centrum). Nie brak tu też imprez i festiwali. W lipcu organizowane jest tu największe święto folkloru lokalnego  „Lato Pienińskie”. Przed przyjazdem i wcześniejszą rezerwacją noclegu, sprawdźmy również kalendarz – być może w pobliskiej „Muzycznej Owczarni” będzie odbywał się jeden z licznych koncertów muzyki rockowej, jazzowej czy bluesowej. A co roku w maju w Szczawnicy rusza bieg po Pienińskim Parku Narodowym, w ramach cyklu maratonów „Perły Małopolski”.