Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Konin - oferta noclegu w Koninie i okolice

Oglądasz Konin (Konin / koniński / wielkopolskie).
Czy chodziło Ci o:

  • 1

Noclegi w Koninie

Noclegi w Koninie to różnorodne propozycje w każdej części aglomeracji. W samym mieście najwięcej znajdziemy kwater prywatnych – mieszczą się przy głównych drogach Konina – przy krajowej 92 i 25, wojewódzkiej 264 na prawym brzegu Warty i na lewym - pomiędzy drogą krajową 92 i 72, co ze względu na lokalizację jest dobrą opcją dla osób, które są tu przejazdem lub w celach biznesowych i szukają taniego noclegu. Taki znajdą również pracownicy firm, zatrzymujący się w mieście na dłużej – między drogą 92 a 25, w pobliżu ul. Kolskiej i Szpitalnej, niedaleko Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego są kwatery pracownicze, a dla bardziej wymagających turystów także hotel. Warto dodać, że jest to jedyny hotel po lewej stronie Warty, na tzw. Starówce, w pobliżu którego można zobaczyć kościół św. Bartłomieja czy słup koniński. Przy al. 1 Maja, niedaleko starostwa, sądu czy oddziału leczenia uzależnień oraz w pobliżu stacji kolejowej zlokalizowane są dwa hotele oraz kwatery pracownicze. Osoby zainteresowane spędzeniem czasu nad jeziorami powinny szukać noclegu w pobliskich miejscowościach, takich jak Ślesin (także domki letniskowe), w okolicach Honoratki czy Mikorzyna. Turyści, chcący zwiedzić przy okazji Licheń Stary, mogą zatrzymać się w jednym z tamtejszych domów noclegowych, pensjonacie lub hotelu.

Konin – Wielkopolskie małe Mazury

Legendarnie miasto założone przez księcia Leszka, który napadnięty na tym terenie, został uratowany przez stado koni na czele z białym ogierem (umieszczonym w herbie miasta). Konin usytuowany jest nad rzeką Wartą, na dawnym Szlaku Bursztynowym i Piastowskim. Starak to potoczna nazwa konińskiej starówki, której powstanie datowane jest na XIII/XIV w. Obecnie Konin jako główny ośrodek Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego jest miastem uprzemysłowionym, w którym największą gospodarczą rolę odgrywa Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin oraz dwie kopalnie węgla. Przez miasto przebiegają drogi krajowe o nr 92, 25, 72, w pobliżu znajduje się autostrada A2, a także międzynarodowa trasa kolejowa Berlin – Moskwa. Konin leży 68 km od Gniezna, 100 km od Poznania oraz 126 km od Łodzi.

Wypoczynek wśród konińskich jezior

Jedną z głównych atrakcji turystycznych powiatu konińskiego są jeziora: Gosławskie, Pątnowskie, Mikorzyńskie, Ślesińskie i Licheńskie oraz kanał Warta-Gopło. Z tego względu teren ten nazywany jest „małymi Mazurami". Ciekawostką jest, że konińskie jeziora mają podwyższoną temperaturę o ok. 3 stopnie Celsjusza dzięki bliskiemu położeniu elektrowni. Zabytki architektoniczne miasta wielokrotnie ulegały zniszczeniu podczas najazdu Krzyżaków czy tzw. Potopu Szwedzkiego. Starówka w obecnej formie została odbudowana w XVIII w., a jej główną atrakcją jest miejski ratusz postawiony na planie trapezu. Jednym z najstarszych zabytków Konina jest gotycko-barokowy Kościół św. Bartłomieja (XIV w.) oraz gotycki Kościół św. Andrzeja Apostoła (XV w.), w którym znajduje się największy zbiór herbów z okresu średniowiecza. W Koninie znajduje się również najstarszy znak drogowy w Polsce, który datowany jest na 1151 r. Ustawiony jest on między Kruszwicą a Kaliszem, dokładnie pośrodku drogi, w odległości 52 km od tych miast. W Koninie cyklicznie odbywają się imprezy i wydarzenia, takie jak Jazz Festival Jazzonalia, Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych, Festiwal Piosenki czy Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Chopinowskie Interpretacje Młodych”.