Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Inowrocław - oferta noclegu w Inowrocławiu i okolice

  • 1

Noclegi w Inowrocławiu

Położenie Inowrocławia na równinie w okolicy dwóch jezior (Pakoskie, Gopło) sprawia, że miasto jest celem turystów szukających noclegu i spokojnego wypoczynku na Kujawach. W okolicy rynku znajdziemy tylko kilka obiektów noclegowych – będą to hotele w pobliżu Teatru Miejskiego (70 m) oraz przy deptaku (ul. Królowej Jadwigi). Większość noclegów zlokalizowana jest poza centrum miasta, po lewej stronie ul. Roosevelta. Jej trzy odnogi (ul. Narutowicza, Sienkiewicza, Solankowa-z oryginalną zabudową) wyznaczają obszar, na którym skupia się większość kwater otaczających uzdrowiskową część miasta (Park Solankowy). W promieniu od 300 do 700 m wokół parku, oprócz kwater prywatnych i hoteli, znajdziemy sanatoria oraz szpital uzdrowiskowy. Oprócz typowych dla uzdrowiska walorów (tężnia, pijalnia, ogrody), w obrębie kompleksu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych (park linowy, korty tenisowe, basen), dlatego noclegi w Inowrocławiu wybierają także rodziny z dziećmi. Kwatery w północnej części uzdrowiska praktycznie graniczą z dworcem PKP i najbliżej stąd do wyjazdu na północ. Zaplecze noclegowe znajdziemy również na południowych obrzeżach Inowrocławia.

Informacje o Inowrocławiu

Stolica Kujaw Zachodnich posiadająca bogate złoża soli kamiennej, przez co nazywano ją często „miastem na soli”. Inowrocław to także znane uzdrowisko – tężnia uzdrowiskowa, Park Zdrojowy, Pijalnia Wód i Palmiarnia, Muszla Koncertowa i Ogrody Zapachów – to charakterystyczne punkty miasta. Tutejszy Park Solankowy ma powierzchnię 85 ha. Mieści się tu także druga co do wielkości tężnia solankowa w Polsce. Inowrocław to miasto z długą historią, sięgającą wczesnego średniowiecza – tędy przebiegał szlak bursztynowy. Obecnie oprócz walorów turystycznych i uzdrowiskowych Inowrocław rozwija się jako ośrodek przemysłowy. W miejscowości funkcjonuje huta szkła, kombinat chemiczny, przemysł maszynowy i metalowy. W mieście krzyżują się trzy drogi krajowe – nr 15, 25 oraz 62. Inowrocław znajduje się w odległości 38 km od Torunia, 42 km od Bydgoszczy i 70 km od Gniezna.

Odwiedź „miasto na soli”

W centrum Inowrocławia warto przede wszystkim zobaczyć najstarsze kościoły, których historia sięga nawet XII w. - jak to jest w przypadku kościoła Najświętszej Maryi Panny. Jest jednym z najstarszych na Ziemi Kujawskiej. Wewnątrz romańskiej budowli zachowała się gotycka rzeźba przedstawiająca uśmiechniętą Madonnę i Dzieciątko Jezus (ok. 1370 r.). Na północnej, zewnętrznej ścianie kościoła znajdują się płaskorzeźby, które przedstawiają diabelskie, ludzkie oraz zwierzęce maski, mające spełniać funkcje ochronne. Wśród zabytków Inowrocławia znajduje się również kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, który posiada wysoką na 77 m wieżę. Budynek utrzymany jest w stylu romańskim, w większości wybudowany z czerwonych cegieł. Blisko centrum miasta ulokowane jest uzdrowisko wraz z kompleksem parkowym, ogrodowym, szpitalnym oraz rekreacyjnym. Na jego terenie znajduje się tężnia solankowa wysoka na 9 m oraz o obwodzie 322 m. Zasięg tężni szacowany jest na odległość ok. 300 m. Na terenie uzdrowiska wydobywane są m. in. dwie wody lecznicze – Inowrocławianka oraz Jadwiga, nazywane również wodami młodości. W skład uzdrowiska wchodzi również park solankowy z ogromnymi dywanami kwiatowymi – rocznie wysadza się tam ponad 110 sadzonek kwiatów. W ramach imprez kulturalnych odbywają się tu: Przegląd Artystyczny Chórów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Arlekinada - Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych, Dni Inowrocławia, Wojewódzki Profilaktyczny Festiwal Teatralny. W mieście organizowane są również zloty motocyklowe, zloty samochodowych klasyków, a także biegi na dystansie 5 i 10 km w ramach Four Colours Grand Prix Inowrocławia. Biegaczy zainteresuje zapewne także udział w półmaratonie Kruszwica – Inowrocław, czyli Biegu Piastowskim.