Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Wisła

Nocleg w Wiśle

Większość obiektów noclegowych ulokowana jest właśnie wzdłuż wypływającej ze źródła Wisły, której bieg przecina miasto. Już w roku 1914, w przewodniku turystycznym Mieczysława Orłowicza, pojawiła się wzmianka o kilku pensjonatach. Były to początki bazy wypoczynkowej, która dziś posiada ok. 12 tys. miejsc noclegowych. Oprócz pensjonatów powstają tu licznie nowoczesne apartamenty. Zatrzymując się w nich, można skorzystać zimą z pobliskich ośrodków narciarskich (od Istebnej aż po Ustroń), a latem ze szlaków pieszych i rowerowych (np. w okolice Przełęczy Kubalonka czy na Skrzyczne). W Wiśle nie brakuje też wysokiej klasy hoteli z usługami wellness i Spa, które pozwolą odpocząć po górskich wędrówkach. Oferty hotelowe rozlokowane są praktycznie w każdym zakątku miasta, a najwięcej wzdłuż głównego deptaka oraz w pobliżu wyciągów narciarskich, co ma znaczenie szczególnie w sezonie narciarskim. Sezon turystyczny w mieście trwa cały rok, jednak najwięcej gości przyjeżdża w okresie zimowym, co automatycznie wiąże się ze wzrostem cen za tutejsze noclegi. Na południowym krańcu miasta (u zbiegu rzek Wisły i Malinki) można znaleźć kilka ośrodków wypoczynkowych – w tym rejonie ceny za nocleg są najniższe.

Informacje o Wiśle

Miasto zwane Perłą Beskidów to ulubiony kurort na Śląsku, w którym noclegi cieszą się zainteresowaniem zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Położenie w otoczeniu surowych pasm górskich oraz uzdrowiskowy klimat nadały Wiśle miano największego letniska Ślązaków już na początku XX w. Od tego czasu miasto leżące na pograniczu z Czechami i Słowacją, ok. 40 km od Bielska-Białej, stało się popularnym miejscem wypoczynku także wśród elit i celebrytów. Przyczyniło się do tego powstanie dobrej bazy noclegowej oraz zaplecza sportowego – w tym skoczni narciarskiej Wisła-Malinka, obecnie kojarzonej ze znakomitym skoczkiem Adamem Małyszem. Na terenie miasta leżącego w dolinach trzynastu potoków znajduje się szczyt Barania Góra (1220 m n.p.m.), będący źródliskiem najdłuższej polskiej rzeki.

Szlaki Beskidów i śladami Małysza

Wisła, poza tym, że oferuje noclegi w licznych pensjonatach i kwaterach prywatnych, dysponuje świetną bazą turystyczną zarówno latem, jak i zimą. Urokliwe, gęsto rozsiane szlaki piesze i rowerowe po okolicznych szczytach Beskidu Śląskiego – Szyndzielni, Skrzycznem, Równicy i Czantorii to wyjątkowe punkty widokowe (dostępne także kolejką linową lub autem). Warto zobaczyć w okolicy Przełęcz Salmopolską, Kaskady Białej Wisełki czy Przełęcz Kubalonka. Zimą działa tu doskonałe zaplecze do uprawiania sportów - 30 wyciągów narciarskich (krzesełkowe, orczykowe, talerzykowe). Nierzadko w sezonie odbywają się zawody sportowe, a trasy są zadbane (część z nich sztucznie naśnieżana i oświetlona). W Wiśle nie brak także malowniczych depatków spacerowych – na ich trasie unikalne budowle należące do Szlaku Architektury Drewnianej. Wśród nich m.in. zlokalizowane w XVII-wiecznej zabytkowej karczmie Muzeum Beskidzkie, Zameczek Myśliwski Habsburgów zbudowany w XIX w. w stylu alpejskim oraz Kościół ewangelicko-augsburski Apostołów Piotra i Pawła z XIX w. – w mieście 50% stanowią luteranie. Popularnym w Wiśle szlakiem ostatnich lat jest podążanie śladami Adama Małysza. Dla wybitnego polskiego skoczka powstało muzeum, czekoladowy pomnik (w Domu Zdrojowym), a także działa legendarna skocznia w Wiśle-Malince. Warte uwagi są odbywające się w Wiśle imprezy regionalne m.in. Tydzień Kultury Beskidzkiej czy Dni Wisły, które pozwalają poznać bliżej regionalną kulturę i tradycję. Unikalne są karnawałowe Zapusty z pokazami strzelania z bata.