Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Łeba

Nocleg w Łebie

Najliczniejszą ofertę noclegów w Łebie stanowią kwatery prywatne (prawie 40%), które zlokalizowane są niedaleko plaży, w samym centrum miasta oraz na południowych obrzeżach w pobliżu Parku Dinozaurów. Apartamenty czy agroturystyka czekają na turystów szukających odpoczynku nad Jeziorem Łebsko. Pensjonaty rozlokowane są równomiernie w całym mieście – jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które zamierzają zwiedzić Łebę i jej okolicę. Dla wczasowiczów, którzy zamierzają spędzić urlop w Łebie głównie na plaży i kąpielach w Bałtyku polecamy liczne ośrodki wypoczynkowe położone wzdłuż plaży. Należy także pamiętać, że niektóre domki letniskowe działają tylko podczas wakacji, dlatego wybierając się do Łeby poza sezonem lepiej skorzystać z noclegów oferowanych przez całoroczne ośrodki wczasowe albo pensjonaty.

Informacje o Łebie

Letnia Stolica Polski to jedna z najchętniej wybieranych miejscowości wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim. Położona jest tuż obok Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie znajdują się najsłynniejsze i jedyne w Polsce ruchome wydmy. Wioska rybacka, będąca protoplastą Łeby, powstała prawdopodobnie w VIII wieku na mierzei utworzonej w efekcie rozdzielenia się jezior Sarbsko i Łebsko. W ciągu tych kilkunastu wieków osada rybacka ewoluowała, m.in. dzięki rozwojowi komunikacji drogowej oraz przybywającej liczbie ośrodków oferujących przystępne cenowo noclegi, do poziomu kurortu nadmorskiego o sprawdzonej i ustalonej renomie. Łeba ciągle ma duże znaczenie jako ośrodek rybołówstwa – to nie tylko wizytówka miasta, ale także najważniejsza gałąź gospodarki.

Miasto Czterech Żywiołów, czyli atrakcje Łeby

Do największych atrakcji Łeby należy przede wszystkim port jachtowy. Port morski jest portem rybackim oraz turystycznym, w sezonie letnim można się stąd udać w rejs po morzu statkiem wycieczkowym. Dlatego decydując się na kilkudniowe noclegi w Łebie, można pokusić się np. o wycieczkę do Gdańska, Gdyni, Darłowa czy Międzyzdrojów. Promenada rozciągająca się wzdłuż portu to widokowe miejsce. Łeba zyskała status kurortu w dużej mierze dzięki sąsiedztwu Słowińskiego Parku Narodowego. To jedyny obok Wolińskiego Parku obszar ochrony przyrody nad Morzem Bałtyckim. Na tych terenach występuje pas mierzei z ruchomymi wydmami. Obszar ten wyróżnia się także przez: bagna, łąki, przymorskie jeziora, torfowiska, nadmorskie bory i lasy. Atrakcją szczególnie interesującą dla rodzin z dziećmi jest Łeba Park, czyli rodzinny park rozrywki. Tu można spotkać naturalnej wielkości figury dinozaurów oraz odwiedzić zamek strachu, wioskę indiańską czy warsztaty rzemiosła. Skoro morze to i piraci – w „Łeba Parku” jest okazja wyruszyć na wyprawę po piracki skarb. Warto także zwiedzić Muzeum Motyli pełne tych kolorowych i barwnych owadów oraz sprawdzić swoją orientację w terenie w największym naturalnym labiryncie. W Labirynt Park Łeba na turystów czekają, oprócz największej plątaniny ścieżek o powierzchni 5 tys. m2, klasyczne labirynty, magiczne ogrody drewnianych gier i możliwość gry w boule. Wyjątkowym miejscem, którym może pochwalić się Łeba, jest „Ścieżka Czasu” – Aleja Prezydentów RP znajdująca się na ulicy Kościuszki. Turyści, którzy zdecydują się na noclegi w tej części Pomorza, mogą ponadto podziwiać w Łebie wykonane z brązu odlewy dłoni prezydentów naszego kraju rządzący po 1989 roku. W sezonie letnim w mieście odbywa się wiele imprez, festiwali i koncertów, wśród nich tradycyjne Święto Łeby – obchody nadania miastu praw miejskich, Summer Amber Festival, Międzynarodowy Festiwal Latawców czy festiwal biegowy Earth Wind Sweat & Fire.