Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Darłówko

Nocleg w Darłówku

Baza noclegowa Darłówka, tak samo, jak cała dzielnica, podzielona jest przez rzekę Wieprzę na dwie części. Zachodnia liczy więcej możliwości noclegowych, które w przeważającej liczbie rozciągają się w obrębie przecznic ul. Zwycięstwa i Władysława IV (w pobliżu most ruchomy). Są to głównie kwatery prywatne i pensjonaty w cenach konkurencyjnych w stosunku do innych miejscowości Wybrzeża Słowińskiego (nocleg od 25 do 35 zł). Turyści chętnie wybierają noclegi w pobliżu plaży (100-200 m), ale także w okolicy portu morskiego (połowy, rejsy na Bornholm, szlaki piesze i rowerowe). Tzw. Darłówko Wschodnie to oferta miejsc noclegowych o nieco wyższym standardzie oraz cenie. W obrębie skrzyżowania ul. Piastowskiej i Wczasowej znajdziemy kilka domków (dla przyjaciół i rodzin ceniących komfort i prywatność) oraz ośrodek wypoczynkowy (z możliwością wykupienia pakietów zabiegowych, basenem, boiskami). Ta część miejscowości może posłużyć jako baza noclegowa dla turystów podróżujących po całym Pobrzeżu Koszalińskim (m.in. do Koszalina, Słupska, Mielna, Kołobrzegu, Ustki i Łeby).

Informacje o Darłówku

Nadbałtycka dzielnica Darłowa, na Pomorzu Środkowym, popularny, tętniący życiem kurort. Jedyny w Polsce rozsuwany most oraz bliskość atrakcji w centrum Darłowa – to atuty Darłówka, w którym noclegi są najchętniej wybierane w okresie letnim. Położone nad rzeką Wieprzą na terenach chronionych miasteczko posiada malowniczą przyrodę i ciekawe szlaki turystyczne. W pobliżu leży jezioro Kopań (8 km) oraz za Dąbkami – jezioro Bukowo (12 km). Do mniej znanych miejsc należy dawny obóz internowania, tzw. Złota Klatka. Darłówko znajduje się 3 km od centrum Darłowa przy trasie nr 203 i 205 w odległości 42 km od Koszalina, 42 km od Ustki i 50 km od Słupska.

Weekend na Szlaku Wiatraków

Nadbałtycki port u ujścia Wieprzy wraz z latarnią morską i Skałą Ekologów to najbardziej klimatyczne miejsce w kurorcie. Interesującym miejscem wartym odwiedzenia jest Skała Ekologów. Na granitowym głazie przymocowano tabliczki upamiętniające ludzi, którzy zasłużyli się w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska. Miejscowość objęta jest ochroną przez Koszaliński Pas Nadmorski. Przy głównym kanale rzecznym w porcie wyznaczono specjalne chronione siedlisko „Dolina Wieprzy i Studnicy”. Darłówko co roku pod koniec czerwca gości Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych – to prawdziwe święto fanów militariów. W tej okolicy startuje Szlak Wiatraków, który prowadzi do miasteczka Wicie. Na trasie liczne zabytki oraz największy park nowoczesnych elektrowni wiatrowych w Cisowie. Decydując się na nocleg w tej części Pomorza, warto też pamiętać, że Darłówko leży na trasie Szlaku Cystersów – poświęcony zabytkom średniowiecznym – oraz na Szlaku Rezerwatów – wiodący pośród pomników przyrody oraz zamków.