Noclegi Łeba - oferta noclegu w Łebie i okolice
Znaleziono ofert noclegowych Łeby: 585
 • Dom Wczasowy Natalia
  Łeba
  ceny od 50 PLN za nocleg
 • Dom Wczasowy Markus
  Łeba
  ceny od 45 PLN za nocleg
  liczba opinii: 1
 • Willa Głan
  Łeba
  ceny od 35 PLN za nocleg
 • Ośrodek Wczasowy Caro
  Łeba
  ceny od 60 PLN za nocleg
 • Domki Letniskowe Ala i Tomek
  Łeba
  ceny od 15 PLN za nocleg
 • Pokoje Gościnne Alka
  Łeba
  ceny od 30 PLN za nocleg
  liczba opinii: 2
 • Ośrodek Profilaktyki Zdrowotnej Górnik
  Łeba
  ceny od 84 PLN za nocleg
  liczba opinii: 9
 • Camping 51 Leśny - MISTER CAMPING
  Łeba
  ceny od 17 PLN za nocleg
  liczba opinii: 6
 • Ośrodek Wczasowy Ewa
  Łeba
  ceny od 37 PLN za nocleg
 • Dom Wypoczynkowy Panda
  Łeba
  ceny od 30 PLN za nocleg
 • Pokoje Gościnne Woronowicz
  Nowęcin
  ceny od 25 PLN za nocleg
  liczba opinii: 2
 • Pensjonat Marianna
  Łeba
  ceny od 30 PLN za nocleg
  liczba opinii: 17
 • Dom Wczasowy Świerk
  Łeba
  ceny od 28 PLN za nocleg
  liczba opinii: 1
 • Baza Turystyczna Familia
  Izbica
  ceny od 30 PLN za nocleg
  liczba opinii: 3
 • Pokoje Gościnne Zielona Brama
  Łeba
  ceny od 40 PLN za nocleg
 • Willa Al-Ba
  Łeba
  ceny od 30 PLN za nocleg
  liczba opinii: 4
 • Camping Marco Polo
  Łeba
  ceny od 45 PLN za nocleg
  liczba opinii: 2
 • Pokoje Gościnne Asia
  Łeba
  liczba opinii: 4
 • Pokoje Gościnne Celmarr
  Łeba
  ceny od 35 PLN za nocleg
  liczba opinii: 3
 • Domki Letniskowe Hybryda
  Łeba
  ceny od 33 PLN za nocleg
 • Lidia Kwatery Prywatne
  Łeba
  ceny od 35 PLN za nocleg
  liczba opinii: 1
 • Pokoje Gościnne Wizygran
  Nowęcin
  ceny od 25 PLN za nocleg
  liczba opinii: 6
 • Dom Wypoczynkowy - Willa Helena
  Łeba
  ceny od 95 PLN za nocleg
  liczba opinii: 3
 • Domek Całoroczny Ranczo w Słajszewie
  Słajszewo
  ceny od 30 PLN za nocleg
 • Domki Tomala
  Sarbsk
  ceny od 20 PLN za nocleg
 • Domki Letniskowe Iza
  Łeba
  ceny od 25 PLN za nocleg
 • Pokoje Gościnne Elwira
  Nowęcin
  ceny od 25 PLN za nocleg
 • Agat
  Łeba
  ceny od 35 PLN za nocleg
 • Domki Letniskowe Magda
  Łeba
  ceny od 30 PLN za nocleg
  liczba opinii: 2
 • Pokoje Gościnne - Elżbieta i Feliks Świderscy
  Łeba
  ceny od 25 PLN za nocleg
  liczba opinii: 3
 • Pokoje Gościnne Carmen
  Łeba
  ceny od 30 PLN za nocleg
 • Dom Wczasowy Hanna
  Łeba
  ceny od 60 PLN za nocleg
  liczba opinii: 7
 • Dom Wypoczynkowy Pasja
  Łeba
  ceny od 35 PLN za nocleg
  liczba opinii: 6
 • Domki Letniskowe Kryspi
  Łeba
  ceny od 20 PLN za nocleg
 • Wisienka 300 m do morza
  Łeba
  ceny od 33 PLN za nocleg
  liczba opinii: 4

[2017-03-25 08:23] Trasa rowerowa Łeba - Nowęcin - Sarbsk – Szczenurze

Park Jana Pawła II
Łeba, ul. Jaśminowa

Wycieczki rowerowe w Łebie w okresie wiosennym są dobrym pomysłem na spędzenie czasu w tej nadmorskiej miejscowości. Na trasach nie ma jeszcze dużych tłoków, a pogoda i klimat sprzyjają naszemu organizmowi.

Ten rowerowy szlak z Łeby ma charakter pętli, rozpoczyna się w parku przy ul. Jaśminowej, skąd jedzie się na Aleję Św. Jakuba przez ul. Grabskiego aż do Nowęcińskiej. Jedziemy w kierunku miejscowości Nowęcin (ok. 3 km), a następnie skręcamy w prawo przy Zamku Soplica. Stamtąd kierujemy się prostym odcinkiem o długości ok. 5 km, na którym podziwiać można łąki i pola. Na końcu drogi wybieramy kierunek w lewo, aby trafić do Sarbska. Ten odcinek jest drogą wiejską, piaszczystą, lecz prostą do pokonania. Z Sarbska należy skręcić w prawo, na drogę do Łeby (odcinek ma ok. 2,3 km).

Tutaj mamy okazję przejechać przez las, drogą która prowadzi lekko pod górę, do dzikiego Jeziora Czarnego. Stamtąd docieramy asfaltową jezdnią do miejscowości Szczenurze. Z niej kierujemy się w prawo, prostą trasą do Nowęcina i Jeziora Sarbsko. Wzdłuż akwenu, polną drogą trafimy z powrotem do Łeby, do której doprowadzi nas widok 42-metrowej wieży (kościół pw. św. Jakuba Apostoła).

Trasa ma długość ok. 26 km.

Mapkę trasy można zobaczyć tu:

www.leba-kurort.pl/template/leba/images/trasy/trasa1.gif

[2017-03-24 07:48] Jazda konna w Łebie - ciekawy sposób na weekend

Łeba

Łeba jako miejscowość nadmorska, oprócz plażowania i wielu innych form spędzania czasu, oferuje turystom jeszcze jedno - przejażdżki konne. W Łebie i okolicy istnieje kilka stadnin, które zajmują się profesjonalnym szkoleniem w tej dziedzinie, a przy tym zapewniają dawkę niesamowitych emocji. Jako że plaża w Łebie ma długość ok. 6 km, wycieczki konne to czas pełen wrażeń na długodystansowych trasach. Oczywiście pas przybrzeżny nie jedyny teren, gdzie można jeździć, organizuje się również przejazdy nad jeziorem oraz na specjalnych torach wokół ośrodków.

Stadniny koni w Łebie oferują między innymi:

- naukę jazdy dla początkujących

- doskonalenie umiejętności jazdy na koniu

- obozy jeździeckie dla dzieci i młodzieży

- przejażdżki w terenie - nad morze - i w inne miejsca

- naukę jazdy na menażu (tzn. w grupie, z odpowiednimi odstępami)

- rajdy i biegi konne brzegiem morza.

Taki wypoczynek jest świetną propozycją dla wszystkich. Można w ten sposób urozmaicić sobie rodzinny czas spędzony nad morzem, korzystając przy okazji z uroków mikroklimatu Łeby.

[2017-03-23 07:12]

Hala Widowiskowo-Sportowa
Łeba, ul. Tysiąclecia 11

Wyjatkowe taneczne popisy odbędą się 1 kwietnia w Szkole im. Adama Mieckiewicza w Łebie podczas IV edycji Ogólnopolkiego Festiwalu Sztuki Baletowej. W tym dniu młodzi tancerze zaprezentują swoje umiejętności w kilku gatunkach: taniec klasyczny, Jazz Dance, taniec współczesny. Podczas festiwalu wystąpią tancerze z całej Polski. Taniec klasyczny to jedna z najstarszych form tańca, znana już na dworze francuskiego króla Ludwika XIV. Jazz Dance to styl powstały na przełomie XIX/XX wieku w środowisku afrykańskich niewolników. Taniec współczesny to natomiast najmłodszy gatunek tej sztuki, tancerze swoim występem starają się przedstawić widzom pewną historię.

http://leba.eu/pl/kalendarz/iv-festiwal-sztuki-baletowej-odbedzie-sie-w-lebie

[2017-03-22 08:29]

Lech Resort&Spa
Łeba, ul. Brzozowa 18

W każdy wtorek w obiekcie Lech Resort&Spa w Łebie organizowane są aktywne wtorki. Zajęcia grupowe zaczynają się o godz. 12:00 i są darmowe, polegają na ćwiczeniach ogólnousprawniających, prowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie. Zakres ćwiczeń obejmuje m.in.:

- gimnastykę usprawniającą grzbiet, brzuch, ramiona i nogi,

- rozciąganie różnych partii mięśni,

- wprowadzanie elementów jogi, stretchingu i ćwiczeń koordynacyjnych.

Takie zajęcia z pewnością pozwolą przygotować organizm przed większym wysiłkiem w sezonie letnim. Dodatkowo, poprawiają koordynację ruchową, kondycję oraz kształtują mięśnie. Zajęcia skierowane są do wszystkich, bez względu na wiek.

Wstęp wolny

Parking: na ulicy

Kontakt: 59 866 13 42

[2017-03-21 07:36] Wiosna nad Bałtykiem - Łeba na Wielkanocny weekend

Łeba

Coraz bardziej popularnym zjawiskiem wśród polskich rodzin są kilkudniowe wyjazdy poza miejsce zamieszkania na okres świąteczny. Wielkanoc jest jednym z takich okresów, kiedy wyrusza się by spędzić pierwsze dni urlopowe i świętując wypoczywać.

Warto nadmienić, że warunki klimatyczne Łeby szczególnie na wiosnę wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Mikroklimat tej miejscowości pozwala dosłownie zdrowo oddychać (daje nam lepsze dotlenienie organizmu, zwiększa objętość płuc, a także odporność). Łeba ubiegała się kiedyś o status uzdrowiska. Naukowcy wykazali, że w okresie wiosennym, w mieście zaznacza się trend wzrostowy jeśli chodzi o temperaturę radiacyjno-efektywną. Oznacza to większe odczuwanie ciepła przez człowieka, który przebywa w miejscach otwartych i nasłonecznionych. Spacer po plaży w okresie wiosennym zatem może poprawić nasze samopoczucie, a do tego warto zobaczyć unikalne krajobrazy przyrodnicze dostępne w okolicy. Ruchome wydmy w Łebie tworzą jedyny taki krajobraz w kraju, bo przypominają swoim wyglądem pustynię. W części Mierzei Łebskiej wydmy przesuwają się rocznie nawet do 10 m. To właśnie wiatr wiejący znad morza rozpyla przy okazji związki soli i jodu. Dzięki temu odczujemy korzystne samopoczucie i odetchniemy „pełną piersią”.

Już od roku 1974 Łeba należy do obszarów specjalnie chronionych, co przyczyniło się do nadania jej profilu leczniczego (w chorobach układu oddechowego, narządów ruchu oraz reumatycznych). Wyjazd tutaj w okresie wiosennym to połączenie przyjemnego z pożytecznym – pięknych widoków oraz korzyści płynących z nadmorskiego klimatu, o walorach uzdrowiskowych.

[2017-03-20 07:52] Piesze wycieczki po Łebie - miejsca pełne atrakcji

Łeba, ul. Kościuszki

Wiosna w Łebie to czas, który dobrze jest wykorzystać na spacery. Obecnie nad morzem nie ma jeszcze dużej liczby turystów. Pozwoli nam to spokojnie się zrelaksować wśród wielu ciekawych atrakcji. Spacer po Łebie najlepiej rozpocząć od głównej ulicy - ul. Kościuszki – tutejszego deptaku, który kiedyś był kanałem wodnym. Z czasem zasypano go, dzięki czemu ulica jest długa i szeroka, wymarzona na spacery. Jest to miejsce przepełnione życiem o każdej porze. Można tu znaleźć mnóstwo pamiątek, lokali gastronomicznych, ale najciekawszą jej częścią jest Aleja Prezydentów RP.

Pierwszym miejscem, gdzie warto się zatrzymać jest Kapitanat Portu Łeba – ul. Kościuszki 1. W tym miejscu organizuje się wiele wydarzeń i wystaw poświęconych wybitnym działaczom Pomorza. Kolejny punkt na mapie to najstarszy dom w Łebie. Mieści się przy ul. Kościuszki 86, powstał w XVIII w. Możemy odczytać na nim zdanie w języku łacińskim, które zachowało się do dziś - w tłumaczeniu zdanie to brzmi: "Bóg jest moim obrońcą i wspomożycielem. Panie, nie opuszczę Cię, Ty mnie przecież błogosławisz. Johann Mampe" 18 lipca 1723 r.. To historyczna pamiątka po kupcu Johannie Mampe, który był niegdyś burmistrzem Łeby.

Kierując się bliżej wybrzeża, na zachód można dotrzeć do Rąbki – gdzie czekają dwa ciekawe obiekty – wieża widokowa i wyrzutnie rakiet. Pierwszy z nich to punkt do monitoringu przeciwpożarowego oraz do obserwowania siedlisk ptaków, pomocny dla pracowników Słowińskiego Parku Narodowego. Teren wyrzutni rakiet jest pozostałością po poligonie hitlerowskim z 1940 r. (miejsce w całości udostępnione jest do zwiedzania od maja do października). Z terenów wyrzutni rakiet, już tylko połowa drogi dzieli nas od ruchowych wydm. Jest to teren Słowińskiego Parku Narodowego, pomiędzy Jeziorem Łebsko a morzem. Wydmy mają wysokość 30-40 m, powstają na skutek silnego wiatru, który przemieszcza piasek. Ten krajobraz ma charakter pustynny, unikatowy w kraju i w całej Europie. „Szlak wydmowy” obejmuje część Mierzei Łebskiej na odcinku 5 km.

[2017-03-19 06:59] Słowiński Park Narodowy – wizytówka Łeby

Słowiński Park Narodowy
Łeba

Słowiński Park Narodowy to objęty ochroną prawną teren, na który składa się obszar Mierzei Łebskiej, Niziny Gardeńsko-Łebskiej, wzgórza Rowokół oraz jezior: Łębsko, Gardno, Smołdzińskie, Dołgie Małe i Wielkie. Powstał w 1967 r. lecz jego idea narodziła się już we wrześniu 1945 r. W 1977 r., SPN stał się częścią Światowych Rezerwatów Biosfery przy UNESCO. Obecnie jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce, jest podzielony aż na 13 rezerwatów ścisłych. Główny cel tego obszaru to ochrona wartości przyrodniczych, a także podtrzymanie specyficznych ekosystemów.

Do charakterystycznych form rezerwatu należy zaliczyć pas mierzei i ruchome wydmy, jeziora, łąki i torfowiska oraz bory i lasy. Za wejście do niektórych obwodów parku obowiązują opłaty. Można go zwiedzać wyłącznie wzdłuż wyznaczonych szlaków.

Park dla zwiedzających udostępniony jest od świtu do zmierzchu, przez cały rok.

slowinskipn.pl