Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ciechocinek - oferta noclegu w Ciechocinku i okolice

Nocleg w Ciechocinku

Ciechocinek to miasto uzdrowiskowe, które może pochwalić się szeroką ofertą noclegową, dlatego obok kwater prywatnych, rozsianych po całej miejscowości, znajdziemy tu wiele sanatoriów. Obiekty te mieszczą się tuż przy Parku Tężniowym i występującej tam Grocie Solankowej, a także między ul. Słowackiego i Zdrojową, w bliskiej odległości od Parku Sosnowego i szpitali miejskich. Od zegara kwiatowego na wschód miejscowości (od ul. Traugutta po Reymonta) i na zachód od Szpitala Raczyńskiego turyści mogą przenocować także w prywatnych willach. Na obrzeżach miasta zlokalizowane są obiekty, oferujące tanie noclegi: agroturystyki i kwatery prywatne. Średnia cena noclegu w Ciechocinku to ok. 50 zł. Przez miasto przebiega droga wojewódzka nr 266, biegnąca do Konina, a obok miejscowości trasa krajowa nr 91, łącząca Gdańsk z Cieszynem. W wiosce Odolion znajduje się węzeł drogowy, umożliwiający zjazd z autostrady A1 do miasta. Ciechocinek posiada bezpośrednie połączenia autobusowe z większymi polskimi miastami, a najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Aleksandrowie Kujawskim (8 km).

Informacje o Ciechocinku

Drewniany pawilon w stylu szwajcarskim, zakopiańska muszla koncertowa, ogród utrzymany w stylistyce angielskiej czy cerkiew polowa na wzór budownictwa rosyjskiego – to tylko niektóre zabytki jednego z najstarszych polskich uzdrowisk. Ciechocinek dodatkowo zachęca do odwiedzin czystym klimatem, wyjątkowymi źródłami oraz bogactwem kwiatowych dywanów. Miasto położone jest na Kujawach, na lewym brzegu Wisły, w Kotlinie Toruńskiej. Ciechocinek jest dobrze skomunikowany dzięki bliskiej odległości od autostrady A1, znajduje się pomiędzy Toruniem (26 km) a Włocławkiem (37 km), 240 km od Warszawy.

Wakacje w mieście kwiatów

Trzy tężnie w kształcie podkowy z XIX wieku to symbol Ciechocinka i zabytek na skalę europejską. To drewniane budynki - największe tego typu na Starym Kontynencie. Głównym bogactwem miejscowości są wody lecznicze ze źródeł solankowych, a także zieleń miejska w postaci wielu parków i kwietników, w tym słynnego Parku Zdrojowego w stylu angielskim, którego projektantem był Hipolit Cybulski. W parku znajdziemy zabytkową budowlę Pijalni Wód Mineralnych, muszlę koncertową z XIX wieku, mieszczącą się w centrum parku czy jeden z symboli Ciechocinka - fontannę Jasia i Małgosi. Miłośników przyrody zainteresuje także ciąg spacerowy Zygmunta Hellwiga, zlokalizowany wzdłuż ulicy Nieszawskiej, obsadzony kwiatowymi kobiercami, z fontanną, świecącą w różnych kolorach i zegarem kwiatowym, wskazującym aktualnym czas. Liczne zabytki, takie jak cerkiew polowa św. Michała Archanioła, kościół Świętych Piotra i Pawła czy hotel szachulcowy Karola Müllera dopełnią całości miejskich atrakcji. W Ciechocinku cylicznie odbywają się także liczne imprezy, m.in. Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów, Wielka Gala Tenorów, Festiwal Operowo-Operetkowy czy Minimaraton Integracyjny „Bieg Solny”.