Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Zdrojowy w Ciechocinku

Noclegi w pobliżu Parku Zdrojowego w Ciechocinku

Park Zdrojowy w Ciechocinku

W województwie kujawsko-pomorskim niedaleko autostrady A1 znajduje się mała miejscowość kojarzona głównie z uzdrowiskiem, a mowa o Ciechocinku. Sąsiedztwo dużych miast takich jak Toruń i Włocławek absolutnie nie przeszkadza w spokojnym odbywaniu urlopu w tym zacisznym miejscu. Wiele uzdrowisk, pijalnia wód mineralnych czy sanatoria to nie jedyne dostępne atrakcje. Muzea ziemi kujawskiej pomogą w wzbogaceniu wiedzy na temat kultury i sztuki. Wielbicielom obcowania z przyrodą i wypoczynku na łonie natury naprzeciw wychodzi Park Zdrojowy, który jest największym z 4 obecnych w mieście, a jego powierzchnia to 19 hektarów.

Historia, jakich mało

Powstanie parku datuje się na 1872 rok, a projekt jest autorstwa Hipolita Cybulskiego. Wszelkie udoskonalenia i modyfikacje są dziełem ogrodnika działającego głównie w Warszawie – Franciszka Szaniora. W 1880 roku w parku powstaje pijalnia wód mineralnych zwana ówcześnie „kursal”. Budowla jest wzorowana na stylu szwajcarskim i posiada własne źródło solankowe oraz krytą galerie spacerową. W okresie międzywojennym powstała przybudówka z wieżyczką, na której umieszczono zegar warszawskiej produkcji, który do dziś wskazuje czas. Rok 1909 jest okresem czasu, w którym powstaje muszla koncertowa w stylu „zakopiańskim”. Projekt jest autorstwem architekta Pawła Feddersa. Wielu specjalistów z dziedziny architektury oraz ogrodnictwa zadbało o nietuzinkową historię i wyjątkową duszę Parku Zdrojowego w Ciechocinku.

Natura i zdrowie

Park jest nie tylko dziełem ekspertów na przestrzeni lat, ale także doskonałym miejscem spacerowym dzięki swojej zieleni, na którą składa się niezwykły drzewostan. 140 gatunków roślin, a perłą wśród nich jest dąb „Konstanty" – pomnik przyrody. Potężne drzewo o wysokości 22 metrów swój majestatyczny wygląd zawdzięcza ubiegającemu czasowi. Bogactwo roślinności urozmaicone jest niezwykłymi fontannami, a najpopularniejsze z nich to „Żaba” oraz „Jaś i Małgosia”. Spacerując długimi alejami warto odwiedzić także Muzeum Warzelnictwa.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Zdrojowego w Ciechocinku