Oceanarium w Mielnie

Oceanarium w Mielnie

Mielno – lubiana i popularna miejscowość letniskowa – obfituje w atrakcje dodatkowe poza możliwością plażowania lub korzystania z kąpieli w jeziorze Jamno. Oceanarium, które powstało tutaj w 2009 roku, choć jest stosunkowo niewielkie, jeśli porównamy je do chociażby gdyńskiego Akwarium, stanowi sporą atrakcję dla przebywających tutaj rodzin, zwłaszcza z dziećmi szukającymi czasem innej rozrywki, niż zabawy na plaży.

Ekspozycja oceanarium w Mielnie

Oceanarium w Mielnie powstało w dzielnicy Tarasy, w stosunkowo niewielkim budynku, w którym jednak udało się zgromadzić pokaźną hodowlę ryb egzotycznych z różnych zakątków świata. Największą popularnością cieszą się oczywiście rekiny. Co prawda w Mielnie nie należą one do gatunku rekinów ludojadów, ale i tak wyobraźnia pobudzana przez klasyczne filmy o rekinach jak „Szczęki” czy w ostatnich latach „Rekinado”, pracuje w momencie oglądania tych ryb o dziwnie nieruchomym wzroku.

W akwariach oceanarium w Mielnie znajdziemy też takie ryby, jak skrzydlice – nazywane tak z powodu płetw piersiowych, które przypominają ptasie skrzydła. Występują one oryginalnie w pobliżu raf koralowych w morzach tropikalnych i subtropikalnych, w których należy na nie szczególnie uważać, bowiem zaopatrzone są w kolce jadowe i zetknięcie z nimi może być wyjątkowo bolesne, a czasem nawet śmiertelne. Na szczęście oceanarium w Mielnie pozwala bez obaw cieszyć się widokiem tych niezwykle efektownych kolorystycznie ryb.

W sumie, w oceanarium w Mielnie znajdziemy około kilkuset żywych stworzeń, których zwyczaje, różnorodne kształty i kolory mogą z pewnością stać się interesującą alternatywą dla plażowania lub zajęcie w trakcie gorszych pogodowo dni urlopu.

Możliwość zwiedzania

Oceanarium jest czynne w tylko w sezonie letnim. Jest jednak czynne przez cały tydzień w godzinach od 9:00 do 21:00. Przed wejściem konieczne jest zakupienie biletów wstępu. Za bilet normalny zapłacimy 15 zł., natomiast za bielt ulgowy 10 zł.

Jeśli planujesz spędzić tutaj kilka dni zapraszamy na stronę poświęconą noclegom Mielno.